• 7b w Muzeum Narodowym

W pierwszym tygodniu grudnia klasa 7b udała się do Muzeum Narodowego w Krakowie na lekcję muzealną "O kolorach I kształtach w sztuce".

Uczniowie mieli okazję poznać dzieła malarskie, które szczególnie inspirują do wzbudzania myślenia pytajnego oraz poruszają wyobraźnię widza. Znalazł się też czas na inwencję twórczą uczniów, którzy analizowali wybrane przez siebie obrazy i nadawali im własne tytuły.

• Świąteczny kiermasz

Podczas kiermaszu świątecznego organizowanego przez Radę Rodziców będzie można nabyć piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby i stroiki. Zapraszamy w niedzielę 17 grudnia. Czekamy na Państwa na placu przed kościołem w Czarnochowicach i Strumianach.

• Jesień na świetlicy

Od początku września w świetlicy szkolnej jest gwarno i wesoło. Panie świetliczanki organizują różnorodne gry i zabawy integracyjne, rozwijające spostrzegawczość, pamięć i refleks. Dzieci wykonują prace plastyczne dobrane do tematyki danego tygodnia oraz odrabiają prace domowe. Dbamy również o dobre maniery i kulturę osobistą poprzez przestrzeganie zasad z ‘‘Kodeksu świetlicy”. W naszej świetlicy Panie dbają, aby każde święto było uczczone poprzez poszerzanie wiedzy dzieci na temat ważnych wydarzeń i świąt w ciągu roku, nawet tych z kalendarza świąt nietypowych, np.: Dzień kropki, Dzień Spadającego Liścia, Dzień Języków, Dzień Głośnego Czytania, Dzień Chłopaka, Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Poczty Polskiej, Dzień Dyni, Dzień Postaci z Bajek, Dzień Tolerancji, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Życzliwości. Czas spędzony w świetlicy jest również czasem wypełnionym dobrą zabawą i rozm

• KLASY 1A I 1C W FABRYCE BOMBEK

Z okazji Mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy 1a i 1c wybrały się do Fabryki Bombek w Wieliczce. Dzieci miały okazję zapoznać się z kolejnymi etapami powstawania bombek choinkowych, ozdobiły także swoje bombki. Następnie klasy pierwsze świetnie bawiły się w sali zabaw.

• KLASY PIERWSZE W TEATRZE LUDOWYM

7 grudnia klasy pierwsze pojechały do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Doktor Dollitle”. Przygody angielskiego lekarza, wielkiego przyjaciela zwierząt wszystkim bardzo się podobały. Spektakl zachwycił młodych widzów.

• "Kopciuszek" VI a

Czy Twoi rodzice Cię czasem denerwują?

Czy są pytania dotyczące śmierci, które chciał(a)byś zadać, ale się wstydzisz?

Czy wierzysz w magię?

Na te i inne pytania mogli uzyskać odpowiedź uczniowie klasy VI a, którzy wybrali się na spektakl do Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie na spektakl „Kopciuszek”.

• Jak uczymy się o odżywianiu?

Przedstawiamy teatrzyk o fotosyntezie, a później śpiewamy o tym procesie piosenkę. Serwujemy wyszukane dania dla: mięsożerców, padlinożerców, destruentów, roślinożerców, a pasożytom mówimy stanowcze NIE i nie wpuszczamy do restauracji. Uzupełniamy okienkową notatkę i układamy trimino. Chyba opanowaliśmy te zagadnienia celująco.

• Warsztaty w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach - 5b

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 5 b wzięli udział w warsztatach w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Warsztaty dotyczyły uzyskanie światła białego wskutek mieszania światła niebieskiego, czerwonego i zielonego, rozszczepienia światła białego za pomocą pryzmatu i siatki dyfrakcyjnej. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali spektroskop.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.