• Dzień Bezpiecznego Internetu - konkurs

Na dzień 6 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu.

Zapraszamy uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w następujących konkurencjach:

1. Parodia piosenki, której tematem jest bezpieczeństwo w Internecie. (Możliwy podkład własny lub karaoke, tekst własny.)
            2. Przygotowanie i zaprezentowanie prezentacji multimedialnej. (Do 9 slajdów.)
            3. Przygotowanie i zaprezentowanie gazetki ściennej.
            4. Przygotowanie ulotki edukacyjnej na temat bezpieczeństwa w Internecie. (Format ulotki to jedna strona kartki A4.)
            5. Film o bezpieczeństwie w Internecie.

• I Szkolne Mistrzostwa w Układaniu Puzzli na Czas

Ostateczne wyniki I Szkolnych Mistrzostw w Układaniu Puzzli na Czas.

Dziękujemy pani Annie Dyl za organizację wydarzenia i pozyskiwanie sponsora Castorland .

Tymoteusz Bulak, Igor Sawicki, Zuzanna Strzelecka

Iga Cymler, Aleksander Wilk, Marcel Kasznik, Sebastian Zabzdyr

• O lekturze inaczej, czyli "Opowieści z Narnii" i "Felix, Net i Nika" w lapbookach

Uczniowie klas piątych i szóstych na lekcjach języka polskiego realizowali projekt czytelniczy związany z lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” Oraz "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Zadanie polegało na wykonaniu lapbooka. Dla piątoklasistów było to coś zupełnie nowego, wiec na początku musieli oni dowiedzieć się, czym jest lapbook, szukając w tym celu informacji w Internecie. Następnie uczniowie wykonywali swoje własne prace, w których znalazły się opisy, zdjęcia, rysunki, krzyżówki, rebusy oraz quizy dotyczące omawianej lektury.

• SPOTKANIE Z AUTOREM

8 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem uroczych książek dla dzieci o przygodach szalonego kota Cukierka i niezwykłego psa Riko. Podczas spotkania uczniowie klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego poznali genezę powstania książek. Mieli również okazję zapoznać się z procesem tworzenia książki, jej drogą od pomysłu do wydania. Z zaciekawieniem słuchały informacji o prawdziwym bohaterze serii - Cukierku. Był też czas na wysłuchanie fragmentu książki czytanej przez samego autora oraz czas na osobiste pytania, zakup wybranej książeczki i zdobycie autografu. W prezencie od autora otrzymaliśmy kilka książek. Wszystkie zostały opatrzone dedykacją dla naszej szkoły i autografem. Zapraszamy do naszej biblioteki.

• 4c w Muzeum Archeologicznym

W dniu 16.01.2024 r. uczniowie klasy 4c byli w Muzeum Archeologicznym na warsztatach edukacyjnych: "Starożytny Egipt. Egipski design".

Warsztaty poświęcone były sztuce mieszkańców starożytnego Egiptu, z którą uczniowie zapoznali się w pierwszej części zajęć podczas zwiedzania wystawy „Bogowie starożytnego Egiptu”. Zainspirowani obejrzanymi zabytkami, w części warsztatowej na lnianych, ekologicznych torbach uczniowie klasy 4c namalowali wzory związane z tematem m.in. skarabeusza, maskę grobową lub profilowe popiersie królowej Neferetiti.

• Klasa 1 B w Muzeum Narodowym

Klasa 1B udała się na lekcję muzealną - „Historia mierzenia czasu - zegary przez wieki”.

Uczniowie próbowali określić, co to jest czas, dowiedzieli się o jego nieuchronnym przemijaniu oraz poznali urządzenia niezbędne do pomiaru czasu, począwszy od średniowiecznej klepsydry, a kończąc na zegarach sprzed stu lat.

• Śnieżynki 3D na świetlicy

Za oknem śnieg, a na świetlicy szkolnej uczniowie wykorzystując długopisy 3D stworzyli swoje kolorowe śnieżynki. Zadanie nie było proste, bo delikatne płatki śniegu wymagają dużo cierpliwości i precyzji, a wielu pierwszoklasistów po raz pierwszy korzystało z długopisów 3D. W efekcie powstały piękne zimowe dekoracje sali świetlicowej.

• 7b w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

12 stycznia klasa 7b udała się do Muzeum Manggha w Krakowie. Miała tam okazję poznać kulturę Japonii oraz spróbować swoich sił w sztuce malowania tradycyjnymi japońskimi pędzlami przy użyciu profesjonalnego tuszu Kuretake sumi ink. Potem uczniowie zwiedzili wystawę HIROSHIGE 2023 pod okiem Pani przewodnik, która opowiedziała, jak zbiory japońskich artystów znalazły się w Polsce oraz jak ich wartość docenili nasi rodacy.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.