• DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

Z okazji przypadającego na początku listopada Dnia Zdrowego Żywienia oraz omawianych tematów związanych ze zdrowym odżywianiem uczniowie z klasy 1c wykonali zdrowe, smaczne kanapki.

• Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Niepodległa, niepokorna

zawsze była, będzie, jest.

Uskrzydlona bielą orła,

bije rytmem naszych serc.

Niepodległa, niepokorna

już nie zniknie nigdy z map,

Bo jest nasza, bo jest wolna,

bo na imię Polska, Polska ma.”

(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)

W związku z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia klas O - III. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.

• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w ramach obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto. Utwory patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży stały się wyrazem ich patriotyzmu i pamięci o trudnych dziejach polskiego narodu.

• Kampania Pomarańczowej Wstążki

Każdego roku w dniach 1–19 listopada realizowana jest światowa kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży - Kampania Pomarańczowej Wstążki.

Tradycyjnie w tym czasie rozmawiamy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują.
            W tym roku towarzyszyło nam ha
          • BAL JESIENI

7 listopada w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez przedszkolaków Bal Pani Jesieni.

BAL JESIENI - Obrazek 1
          • POLSKA, TO MOJE MIEJSCE

Dziś nasze najmłodsze Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Kokotowie swoją postawą upamiętniły wydarzenia 11 listopada - dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość.

POLSKA, TO MOJE MIEJSCE - Obrazek 1
          • Dzień Patrona

W poniedziałek 6 listopada klasy 1-3 oraz zerówka naszej szkoły, spotkały się w Domu Ludowym na apelu zorganizowanym z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, św. Jana Pawła II. Zerówka przedstawiała dzieciństwo Karola Wojtyły w Wadowicach, prezentując swoje prace plastyczne ukazujące sceny z pierwszych lat życia przyszłego Papieża. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być” przypominając, że patron naszej szkoły jest w gronie świętych i błogosławionych, oraz recytowały i czytały fragmenty wiersza o papieskich wędrówkach oraz sportowych i aktorskich zainteresowaniach Karola Wojtyły. Klasy drugie zaśpiewały jedną z ulubionych piosenek Papieża oraz opowiedziały o najważniejszych wydarzeniach z papieskich pielgrzymek do Polski. Uczniowie klas trzecich przedstawili młodszym koleżankom i kolegom papieskie orędzie do dzieci całego świata, które wyśpiewali

• Wycieczka klasy 4c i 5b do Krakowa

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem klasy rozpoczęły od spaceru po Krakowskim Kazimierzu.

Uczniowie poznali zwyczaje kultury żydowskiej, przeszli ulicą Szeroką - dawnym centrum miasta żydowskiego. Zobaczyli także synagogę oraz poznali życiorysy osób żyjących niegdyś na Kazimierzu. Następnie przeszliśmy traktem królewskim i dotarliśmy do krakowskiego rynku, gdzie wysłuchaliśmy hejnału rozlegającego się z wieży Kościoła Mariackiego. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych Legend. Na koniec odwiedziliśmy Lajkonika na wystawie w Pałacu Krzysztofory.

liczba odwiedzin: 6419811
    • Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.